19.09.2024 1A třída dorostu 2024/25 FK Slovan Kladno – Sokol Hrdlív + Baník Švermov 1:4 (1:4)

Ve čtvrtek jsme dohrávali odložený zápas z víkendu, který se překládal z důvodu podmáčeného terénu. Tento zápas je pro nás derby, protože hodně hráčů se osobně zná, ať už ze školy, nebo z působení v týmu Švermov-Hostouň. Nám se proti Slovanu daří, ale měli jsme obavy, protože soupeři skoro nikdo neodešel a naopak posílil. Začátek zápasu byl vyrovnaný a první šanci jsme měli my. Po nedůrazu v obraně nám utekl útočník Slovanu a skóroval. To ale bylo od domácích vše, co předvedli. My jsme byli aktivní v napadání, domácí kupili chyby v rozehrávce a za chvíli jsme vyrovnali. K dalšímu gólu nám pomohl faulem domácí brankář, který fauloval a z penalty jsme šli do vedení. Náš dobrý výkon a ovládnutí středu hřiště vedlo k vedení o 2 branky a navrch jsme dostali dárek v podobě druhé penalty po dalším faulu domácího gólmana. Tu jsme ovšem neproměnili. Vedení 4:1 nám v závěru poločasu dodalo klid do přestávky. Ve druhém poločasu chtěli domácí náporem zdramatizovat zápas, ale náš zkušený výkon jim nedovolil ani snížit. A tak jsme slavili jasnou výhru, protože jsme ze zápasu měli trochu obavy. Hráči dnes v prvním poločasu předvedli výborný výkon plný pohybu, napadání, vyhraných soubojů a proměňování šancí. I díky výkonu Slovanu se v prvním poločasu hrál fotbal, který byl na tuto soutěž nadstandardní.

branky: 15. a 32. Ruslan Mygal, 17. z penalty Lukáš Mišik, 45. Mykhailo Rybak

Rozhodčí: Pagáč Tomáš. Hřiště: Sportovců 695, Kladno. Diváků: 42.

sestava: Jakub Vojtíšek, David Růžička, Petr Melichar, Matěj Šelicha, Jakub Trnka, Matyáš Čerpl, Matěj Široký, Vojtěch Kos, Lukáš Mišik, Ruslan Mygal, Mykhailo Rybak, Filip Černý, Jiří Kytka, Vojtěch Ostrovský, Lukáš Rosenkranz